Telefon: +420 775 626 019 | Email: cmmjchomutov@email.cz | Adresa: Vršovců 19/992, Chomutov 43001 | ČÚ: 940147379/0800 | IČ: 67777180 | Datová schránka: 

O nás

V současné době sdružuje přibližně pět stovek členů. Řady rozšiřují pravidelně adepti z mysliveckého kurzu. Organizace ho pořádá každoročně, průměrně do něho nastoupí patnáct posluchačů. Okresní myslivecký spolek Chomutov zaštiťuje svým členům i další možnosti vzdělávání, pravidelně pořádá kurz mysliveckých hospodářů.

Myslivci, kteří mají zájem rozšiřovat svoje dovednosti, mají k dispozici střelnici, kterou má spolek v majetku. Střelecká komise spolku několikrát do roka pořádá střelecké přebory a závody. Na střelnici byla též vybudována umělá nora s potřebným zázemím a lze zde pořádat zkoušky z norování včetně samotné přípravy a tréninku. Právě v myslivecké kynologii se může OMS Chomutov chlubit širokými aktivitami. Zaštiťuje a připravuje veškeré kynologické akce, počínaje jarním svodem přes zkoušky vloh, norování, vodní práce, lesní, barvářské a podzimní zkoušky. Další specializované zkoušky z výkonu jsou připraveny i pro ostatní lovecká plemena psů dle FCI.

Okresní myslivecký spolek založil spolu s Verein Deutsch-Drahthaar Niederlausitz tradici prestižní mezinárodní soutěže ohařů Nord Bohemia Pohár.

Okresní myslivecký spolek Chomutov se podílí i na veřejném životě a pořádá řadu společenských akcí. Díky dlouholeté spolupráci s městem Jirkov se vždy v dubnu koná na zámku Červený Hrádek jarní svod loveckých psů a v květnu Myslivecký den spojený s Podkrušnohorskou oblastní výstavou psů loveckých plemen. V listopadu pořádá OMS Chomutov svůj svatohubertský myslivecký ples.