Telefon: +420 775 626 019 | Email: cmmjchomutov@email.cz | Adresa: Vršovců 19/992, Chomutov 43001 | ČÚ: 940147379/0800 | IČ: 67777180 | Datová schránka: 

Kalendáře, ples, Podkrušnohorský pohár

Vážení členové, i letos jsou v nabídce k prodeji myslivecké kalendáře pro rok 2022. Naskladněné už máme kalendáře, které si nejvíc pamatujete jako ty, "kulaté, co voní po lese". V následujících dnech by měly dojít také kalendáře stolní a závěsné z nakladatelství Myslivost. Protože jsme zaznamenali také zájem o kalendáře s kresbami, na zkoušku máme také ty z dílny Hany Křenkové. Kalendáře jsou k vyzvednutí u nás na OMS, případně je můžeme za poštovné zaslat na vaši adresu.

Množí se také dotazy, jak to bude letos se Svatohubertským plesem. Nebylo to lehké rozhodování. Nakonec ale Okresní myslivecká rada na posledním zasedání 13. října rozhodla o tom, že letos se ples konat nebude. Důvodem jsou stále přetrvávající opatření proti covidu. Existuje riziko, že i při sebelepším nasazení a kontrolám organizátorů by mohlo dojít k porušení opatření a následným postihům ze strany státní správy. To riskovat nechceme. Otázkou také je, jak moc by byl o ples, s menší kapacitou účastníků než dosud a v respirátorech pro návštěvníky atraktivní a zda by celá akce neskončila pro OMS prodělkem.

V sobotu 16.10 také proběhla poslední kynologická akce naší zkouškové sezóny. A pro kynologickou komisi začíná milý úkol počítání a vyhodnocování Podkrušnohorského poháru psů. Tedy nejúspěšnějších psích sportovců. Do výsledků jsou zařazeni všichni startující psi na zkouškách OMS a také výsledky z jiných zkoušek, pokud je vůdce členem OMS. O zaslání tabulek prosíme do 30. listopadu. Vyhlášení proběhne v průběhu prosince.